Kdo to vede

Co jsme zač?

Jsme parta lidí, které spojuje víra v Boha a touha být užiteční lidem kolem nás. Věříme, že Bůh je stvořitelem vesmíru. Věříme, že Ježíš je naším osobním zachráncem a nejlepším přítelem. Věříme, že všechno o něm a mnohé o životě (i smrti) se můžeme dočíst v Bibli. Věříme, že Bůh i dneska dává lidem jak přirozené schopnosti, tak i duchovní dary, které od něj chceme přijímat a sloužit jimi druhým. S radostí vítáme každého, kdo by se k nám chtěl přidat nebo se jen přijít podívat.

6 věcí, které milujeme

Milujeme Boha. Fakt. Dal našemu životu hlubší smysl.
Milujeme církev. Protože se tam mění životy lidí, párů i rodin.
Milujeme čtení Bible, modlitbu i půst. Někomu to může znít divně, ale když nezkusíš, nevíš.
Milujeme naše děti: Davida, Honzíka a Hanku.
Milujeme svoji práci. Ida chodí do škol s programy pro děti proti drogám, alkoholu, šikaně a podobným nešvarům (Etické dílny®), Martin je odborníkem přes osobnostní rozvoj a taky pořádá festivaly a vzdělávačky.
Milujeme setkávání lidí Církve Kolín i mimo neděli v menších skupinkách nebo i jeden na jednoho. Pokecáme a můžeme si být navzájem užiteční.

6530C836-FBF0-4F35-97B7-E11D70572E6E-e1603005238861-1024x726 3

Pastorský pár Martin a Ida Pencovi

Jsme součástí Apoštolské církve

Apoštolská církev (AC) patří mezi evangelikální církve. Z hlediska věrouky a praxe se řadí k tzv. letničnímu hnutí. V rámci celosvětového kontextu je možné zařadit počátky tohoto hnutí do prvních let dvacátého století. Stěžejní události, které daly letničním vznik, se odehrály v roce 1901 na biblické škole v Topece (Kansas, USA) a v letech 1906 – 1913 v Los Angeles (také USA). Důležitými osobnostmi spjatými s těmito okamžiky byli Charles F. Parham a William J. Seymour. V roce 1914 vznikla v Hot Springs v Arkansasu církev Assemblies of God. Ta je v současné době největší letniční denominací na světě.

Přehrát video

Apoštolská církev – představení